2019 m. Gruodžio 10 d. Antradienis

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

PradžiaNaujienosDr. Aldonos Vasiliauskienės monografijos pristatymas

G4

Dr. Aldonos Vasiliauskienės monografijos pristatymas

Rafaila    Spalio 24 dieną mūsų  mokykloje 5-10 klasių mokiniams vyko išskirtinė dorinio ugdymo pamoka - dr. Aldonos Vasiliauskienės knygos „Vasilijaus Zinko studija „Sesuo Rafaila“ pristatymas.

   Į renginį  atvyko monografijos autorė  Dr. A.Vasiliauskienė, Skapiškio apylinkės seniūnas Valdas Juškevičius, Skapiškio bendruomenės pirmininkė, Skapiškio bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė Roma Bugailiškienė.

  Rugsėjo 1-ąją  autorė   mokyklos bibliotekai  padovanojo minėtą monografiją. Tai tikra enciklopedija, suteikianti išsamių žinių  apie istorinius lietuvių ir ukrainiečių tautų santykius, o ypač apie Rytų apeigų katalikus  ir Šv. Bazilijaus Didžiojo ordino istoriją bei jo veiklą. Ji prikelia iš užmaršties daug  garbingų vardų ir įvykių.  Monografiją sudaro 2 dalys:  Kunigo Vasilijaus Zinko studijos „Sesuo Rafaila“ vertimas ir moksliniai komentarai  ir ukrainiečio vienuolio Vasilijaus Zinko gyvenimo bei  veiklos apžvalga ir analizė.

   Mokiniai galėjo išsamiau  susipažinti su dr. A. Vasiliauskienės biografija,  mokslo ir kūrybos pasiekimais, apdovanojimais.   Juos vaizdžiai pristatė  8 kl. mokinės Laura Puciataitė ir Šarūnė Andrijauskaitė.  Tai, kad Skapiškyje augusi ir  dabar gyvenanti  mokslininkė turi tiek daug pasiekimų ir apdovanojimų, nustebino ne tik mokinius,  bet ir mokytojus.  Apie  t. Vasilijaus Zinko gyvenimo ir kūrybinės veiklos  kelią išsamiai  papasakojo  Irena Kucinaitė (8 kl.).

   Mokyklos bibliotekininkė Regina Stanienė supažindino su monografijos atsiradimo istorija,  pristatė  svarbiausius ir  įdomiausius Vasilijaus Zinko studijos „Sesuo Rafaila“ pasakojimo fragmentus. Lietuvis Aleksandras Rimkevičius,  dirbdamas Ukrainoje, susipažino su ukrainiete Marusia Bylivska. Jiems susituokus, gimė dukrelė Vanda. Tėvai labai daug dėmesio skyrė  doriniam dukters ugdymui. Vanda buvo labai išsilavinusi ir mokėjo daug užsienio kalbų. Pedagoginį darbą tęsė  ir  įstojusi į vienuolyną. Vienuolyne pasirinko sesers Rafailos vardą.  Mokslas ir mokykla tapo jos gyvenimo dalimi.  Jau būdama ligos patale, sesuo Rafaila  pasikvietė  ją gerai pažinojusį kunigą vienuolį Vasilijų Zinko ir jam papasakojo  tai,  kas vėliau bus išdėstyta   knygoje. Bibliotekininkės  pasakojimą paįvairino kūrinio  ištrauka, kurią  skaitė Gabija Janulionytė ( 6 kl.). Visus  sužavėjo  s. Rafailos tėvų  pasimatymo pokalbis apie mišrią šeimą, kurį jautriai  žiūrovams perteikė Aistė Peciukonytė (7 kl. ) ir Lukas Andrijauskas  (10 kl.). Jiems pasiruošti padėjo mokytoja Auksė Jankevičienė.  Nuotaikingai  ištrauką  iš  sesers Rafailos pokalbio su vaikais  parodė  būrelis „Smagratis“, vadovaujamas mokytojos Nijolės Bagdonavičienės. Tikybos mokytoja Žydra Andrijauskienė pasakojo apie tai,  kuo išskirtinė  buvo vienuolė, minėjo  gražiausius jos gyvenimo pasiekimus. Jaudinančią  dainą  „Gerumo sparnai“  atliko  aštuntokės Eglė Lesmonavičiūtė ir Ligita Rudokaitė.

   -Vanda Rimkevičiūtė – sesuo Rafaila - pirmoji lietuvaitė, kurios vardas įamžintas Brazilijos istorijoje, - pristatydama vienuolės veiklos įamžinimą, kalbėjo  Alma Dilytė (8 kl.). - Tai padėka už jos kruopštų, sąžiningą darbą,  meilės Dievui ir žmonėms liudijimą, tai vienintelė lietuvė, išeivijoje dirbusi ukrainiečių tautai.

   Dr. A. Vasiliauskienė papasakojo apie tai,  kiek darbo įdėjo ruošdama  monografiją. Parodė Vasilijaus Zinko studiją  „Sesuo Rafaila“ originalo kalba, labai nuoširdžiai padėkojo  renginio dalyviams, padovanojo knygą ir miestelio bibliotekai.  Skapiškio apylinkės  seniūnas  Valdas Juškevičius pasidžiaugė, kad  knygos pristatymas jam  paliko  malonų  įspūdį.

  Renginio pabaigoje mokyklos direktorė  Birutė Zaborskienė  įteikė  Padėkos raštą  dr. A. Vasiliauskienei už  suteiktą galimybę mokykloje pristatyti  monografiją, o mergaitės padovanojo  mokinių sukurtą rankdarbį. Knygos autorė visus renginio dalyvius  pavaišino saldainiais.

Sesuo Rafaila

 

Iki žiemos atostogų liko:

Please update your Flash Player to view content.

Pamokų laikas

1  8.00 - 8.45
2  8.55 - 9.40
3  9.50 - 10.35
 1 ilgoji pertrauka
4  11.05 - 11.50
 2 ilgoji pertrauka
5  12.10 - 12.55
6  13.05 - 13.50
7  14.00 - 14.45

 

SPM

Dienos citata

"Abipusis supratimas reikalauja abipusio melo."
D.Aminado

Šiandien

Žmogaus teisių diena
Futbolo diena
Nobelio diena
Dešimtainės sistemos diena  

Zib

Vardadieniai:

Eidimtas, Ilma, Eularija, Loreta

Saulė     sun

teka 08:29, leidžiasi 15:53

dienos ilgumas 07.24

  moon  Pilnatis


Kryptis Lietuva

ED

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Lankytojai

Dabar svetainėje 194 svečių ir narių nėra

Jūs naudojate:

IP adresas: 3.95.131.208

Operacinė sistema: Search Bot
Naršyklė: unknown unknow

Lankytojų statistika

234556
ŠiandienŠiandien532
VakarVakar3580
Šią savaitęŠią savaitę4112
Šį mėnesįŠį mėnesį30100
Prisijungę:
-

Prisijunkmoodle