2020 m. Liepos 6 d. Pirmadienis

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

PradžiaNaujienosDr. Aldonos Vasiliauskienės monografijos pristatymas

Aktuali informacija

 

Pranešimas apie Kupiškio r. Skapiškio pagrindinės mokyklos ir Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos reorganizavimo sąlygų parengimą

 Kupiškio r. Skapiškio pagrindinės mokyklos  reorganizavimo prisijungimo būdu prie Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos sąlygos

_________________________________________________________________

Informacija mokiniams ir tėvams

1. Nuotolinis mokymas pradedamas nuo 2020 m. kovo 30 d. ir tęsis iki karantino pabaigos.

2. Pagrindinė komunikavimo priemonė - TAMO dienynas. Naudojamos ir kitos bendravimo priemonės (,,Faceboook“, ,,Messenger“, ,,Skype“, elektroninis paštas, telefonai ir kt.).

3. Nuotolinis mokymas vyks pagal esamą pamokų tvarkaraštį.

4. Mokiniai kiekvieną dieną privalo susipažinti su TAMO dienyne mokytojų pateikta informacija ir medžiaga mokymuisi, atlikti nurodytas užduotis. Informacija ir medžiaga mokymuisi bus įvedama į TAMO dienyną iš vakaro (pvz., medžiaga antradienio pamokoms – pirmadienį).

5. TAMO dienyne bus nurodyta pamokos tema, klasės darbų skiltyje nurodyta ką, kur, kada ar iki kada ir kaip mokinys turi atlikti. Namų darbų skiltyje bus pateikta užduotis vertinimui (kaupiamajam ar kt.). Užduotis mokinai turės atlikti iki nurodytos datos.

6. Dėl užduočių atlikimo mokinai ir tėvai gali konsultuotis su mokytojais pagal tos dienos pamokų tvarkaraštį (iki 15 val.) arba su mokytoju suderintu laiku.

7. Dėl mokomosios medžiagos pateikimo, dėl virtualių mokymo ir bendravimo aplinkų naudojimo, techninių trukdžių pagalbos kreiptis į skaitmeninių technologijų administratorių (IKT koordinatorių) Rimvidą Jankevičių kiekvieną dieną 10-16 val. el. paštu  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. .

8. Visais rūpimais klausimais kreiptis į direktorę (tel. 8 62023220, el. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. ).

Kupiškio r. Skapiškio pagrindinės mokyklos ugdymo proceso nuotoliniu būdu taisyklės

Direktorė Birutė Zaborskienė

___________________________________________________________

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomendacijos dėl koronaviruso Lietuvos gyventojams

– Dažnai plauti rankas su šiltu vandeniu ir muilu;

– Neliesti rankomis veido ir akių, laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę);

– Laikytis saugaus maisto ruošimo (ypač naudojant termiškai neapdorotą mėsą, kiaušinius);

– Vėdinti patalpas;

– Vengti artimo sąlyčio su visais, kam yra pasireiškę kvėpavimo takų ligos simptomai, pavyzdžiui, kosulys, čiaudulys.

Medicininės kaukės rekomenduojamos pacientams, kurie kosėja ir čiaudi, kad sulaikytų su lašeliais viruso plitimą aplinkoje. Atkreipiame dėmesį, kad jos viruso nesulaiko ir tuo pačiu neapsaugo nuo užsikrėtimo, jei yra artimas kontaktas.

Rankų plovimas yra svarbiausia profilaktinė priemonė, norint išvengti susirgimo. Rankas reikėtų plauti dažnai ir kruopščiai su vandeniu ir muilu bent 20 sekundžių. Jei muilo ir vandens nėra, taip pat galima naudoti alkoholio pagrindu pagamintą rankų antiseptiką su ne mažiau kaip 60 proc. alkoholio. Virusas į organizmą gali patekti per akis, nosį ir burną, todėl nerekomenduojama liesti veidą neplautomis rankomis.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos informacija dėl koronaviruso čia.

k_rek1

k_rek2

k_rek3

__________________________________________________________________

G4

Dr. Aldonos Vasiliauskienės monografijos pristatymas

Rafaila    Spalio 24 dieną mūsų  mokykloje 5-10 klasių mokiniams vyko išskirtinė dorinio ugdymo pamoka - dr. Aldonos Vasiliauskienės knygos „Vasilijaus Zinko studija „Sesuo Rafaila“ pristatymas.

   Į renginį  atvyko monografijos autorė  Dr. A.Vasiliauskienė, Skapiškio apylinkės seniūnas Valdas Juškevičius, Skapiškio bendruomenės pirmininkė, Skapiškio bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė Roma Bugailiškienė.

  Rugsėjo 1-ąją  autorė   mokyklos bibliotekai  padovanojo minėtą monografiją. Tai tikra enciklopedija, suteikianti išsamių žinių  apie istorinius lietuvių ir ukrainiečių tautų santykius, o ypač apie Rytų apeigų katalikus  ir Šv. Bazilijaus Didžiojo ordino istoriją bei jo veiklą. Ji prikelia iš užmaršties daug  garbingų vardų ir įvykių.  Monografiją sudaro 2 dalys:  Kunigo Vasilijaus Zinko studijos „Sesuo Rafaila“ vertimas ir moksliniai komentarai  ir ukrainiečio vienuolio Vasilijaus Zinko gyvenimo bei  veiklos apžvalga ir analizė.

   Mokiniai galėjo išsamiau  susipažinti su dr. A. Vasiliauskienės biografija,  mokslo ir kūrybos pasiekimais, apdovanojimais.   Juos vaizdžiai pristatė  8 kl. mokinės Laura Puciataitė ir Šarūnė Andrijauskaitė.  Tai, kad Skapiškyje augusi ir  dabar gyvenanti  mokslininkė turi tiek daug pasiekimų ir apdovanojimų, nustebino ne tik mokinius,  bet ir mokytojus.  Apie  t. Vasilijaus Zinko gyvenimo ir kūrybinės veiklos  kelią išsamiai  papasakojo  Irena Kucinaitė (8 kl.).

   Mokyklos bibliotekininkė Regina Stanienė supažindino su monografijos atsiradimo istorija,  pristatė  svarbiausius ir  įdomiausius Vasilijaus Zinko studijos „Sesuo Rafaila“ pasakojimo fragmentus. Lietuvis Aleksandras Rimkevičius,  dirbdamas Ukrainoje, susipažino su ukrainiete Marusia Bylivska. Jiems susituokus, gimė dukrelė Vanda. Tėvai labai daug dėmesio skyrė  doriniam dukters ugdymui. Vanda buvo labai išsilavinusi ir mokėjo daug užsienio kalbų. Pedagoginį darbą tęsė  ir  įstojusi į vienuolyną. Vienuolyne pasirinko sesers Rafailos vardą.  Mokslas ir mokykla tapo jos gyvenimo dalimi.  Jau būdama ligos patale, sesuo Rafaila  pasikvietė  ją gerai pažinojusį kunigą vienuolį Vasilijų Zinko ir jam papasakojo  tai,  kas vėliau bus išdėstyta   knygoje. Bibliotekininkės  pasakojimą paįvairino kūrinio  ištrauka, kurią  skaitė Gabija Janulionytė ( 6 kl.). Visus  sužavėjo  s. Rafailos tėvų  pasimatymo pokalbis apie mišrią šeimą, kurį jautriai  žiūrovams perteikė Aistė Peciukonytė (7 kl. ) ir Lukas Andrijauskas  (10 kl.). Jiems pasiruošti padėjo mokytoja Auksė Jankevičienė.  Nuotaikingai  ištrauką  iš  sesers Rafailos pokalbio su vaikais  parodė  būrelis „Smagratis“, vadovaujamas mokytojos Nijolės Bagdonavičienės. Tikybos mokytoja Žydra Andrijauskienė pasakojo apie tai,  kuo išskirtinė  buvo vienuolė, minėjo  gražiausius jos gyvenimo pasiekimus. Jaudinančią  dainą  „Gerumo sparnai“  atliko  aštuntokės Eglė Lesmonavičiūtė ir Ligita Rudokaitė.

   -Vanda Rimkevičiūtė – sesuo Rafaila - pirmoji lietuvaitė, kurios vardas įamžintas Brazilijos istorijoje, - pristatydama vienuolės veiklos įamžinimą, kalbėjo  Alma Dilytė (8 kl.). - Tai padėka už jos kruopštų, sąžiningą darbą,  meilės Dievui ir žmonėms liudijimą, tai vienintelė lietuvė, išeivijoje dirbusi ukrainiečių tautai.

   Dr. A. Vasiliauskienė papasakojo apie tai,  kiek darbo įdėjo ruošdama  monografiją. Parodė Vasilijaus Zinko studiją  „Sesuo Rafaila“ originalo kalba, labai nuoširdžiai padėkojo  renginio dalyviams, padovanojo knygą ir miestelio bibliotekai.  Skapiškio apylinkės  seniūnas  Valdas Juškevičius pasidžiaugė, kad  knygos pristatymas jam  paliko  malonų  įspūdį.

  Renginio pabaigoje mokyklos direktorė  Birutė Zaborskienė  įteikė  Padėkos raštą  dr. A. Vasiliauskienei už  suteiktą galimybę mokykloje pristatyti  monografiją, o mergaitės padovanojo  mokinių sukurtą rankdarbį. Knygos autorė visus renginio dalyvius  pavaišino saldainiais.

Sesuo Rafaila

 

Iki vasaros atostogų liko:

Please update your Flash Player to view content.

Pamokų laikas

1  8.00 - 8.45
2  8.55 - 9.40
3  9.50 - 10.35
 1 ilgoji pertrauka
4  11.05 - 11.50
 2 ilgoji pertrauka
5  12.10 - 12.55
6  13.05 - 13.50
7  14.00 - 14.45

 

SPM

Dienos citata

Šiandien

Žemės afelis
Darboholikų diena
Bikini diena
Klonuotų sutvėrimų diena

   pavasaris2

Vardadieniai:

Antanas, Butginas, Mantmilė, Karolina, Filomena

Saulė     sun

teka 04:50, leidžiasi 21:57

dienos ilgumas 17.07

  moon  Pilnatis


Kryptis Lietuva

ED

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Lankytojai

Dabar svetainėje 244 svečių ir narių nėra

Jūs naudojate:

IP adresas: 18.206.238.176

Operacinė sistema: Search Bot
Naršyklė: unknown unknow

Lankytojų statistika

296997
ŠiandienŠiandien1633
VakarVakar2275
Šią savaitęŠią savaitę18673
Šį mėnesįŠį mėnesį12041
Prisijungę:
-

Prisijunkmoodle