2020 m. Rugpjūčio 4 d. Antradienis

In order to view this page you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

PradžiaNaujienosRajoninė JMB stovykla prie Notigalės ežero

Aktuali informacija

 

Pranešimas apie Kupiškio r. Skapiškio pagrindinės mokyklos ir Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos reorganizavimo sąlygų parengimą

 Kupiškio r. Skapiškio pagrindinės mokyklos  reorganizavimo prisijungimo būdu prie Kupiškio Povilo Matulionio progimnazijos sąlygos

_______________________________________________________________________

Trt

_______________________________________________________________________

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomendacijos dėl koronaviruso Lietuvos gyventojams

– Dažnai plauti rankas su šiltu vandeniu ir muilu;

– Neliesti rankomis veido ir akių, laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę);

– Laikytis saugaus maisto ruošimo (ypač naudojant termiškai neapdorotą mėsą, kiaušinius);

– Vėdinti patalpas;

– Vengti artimo sąlyčio su visais, kam yra pasireiškę kvėpavimo takų ligos simptomai, pavyzdžiui, kosulys, čiaudulys.

Medicininės kaukės rekomenduojamos pacientams, kurie kosėja ir čiaudi, kad sulaikytų su lašeliais viruso plitimą aplinkoje. Atkreipiame dėmesį, kad jos viruso nesulaiko ir tuo pačiu neapsaugo nuo užsikrėtimo, jei yra artimas kontaktas.

Rankų plovimas yra svarbiausia profilaktinė priemonė, norint išvengti susirgimo. Rankas reikėtų plauti dažnai ir kruopščiai su vandeniu ir muilu bent 20 sekundžių. Jei muilo ir vandens nėra, taip pat galima naudoti alkoholio pagrindu pagamintą rankų antiseptiką su ne mažiau kaip 60 proc. alkoholio. Virusas į organizmą gali patekti per akis, nosį ir burną, todėl nerekomenduojama liesti veidą neplautomis rankomis.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos informacija dėl koronaviruso čia.

k_rek1

k_rek2

k_rek3

__________________________________________________________________

G4

Rajoninė JMB stovykla prie Notigalės ežero

Notigale-16    Birželio 8-9 dienomis Kupiškio rajono jaunieji miško bičiuliai stovyklavo prie Notigalės ežero. Mūsų mokyklai atstovavo bene gausiausias būrys – net dvidešimt trys 3 – 10 klasių mokiniai.

Juos lydėjo būrelio „Gamtos bičiuliai“ vadovė G. Sriubiškienė ir „Gamtos žvalgų“ vadovė N. Greibuvienė.  Dalyviai iš šešių  rajono mokyklų statė palapines, rašė elgesio miške taisykles. Bene įdomiausia jiems buvo eiti į žygius.

 Pirmąją stovyklavimo dieną buvo surengtas žygis į pelkes. Apie retus pelkės augalus išsamiai papasakojo Biržų regioninio parko specialistė R. Ulinskienė. Mokiniai susidomėję apžiūrinėjo saulašares, kiminus, vaivorus, žydinčias spanguoles. Išvydo ir atokaitoje besišildančią  nuodingąją gyvatę angį. Visa tai reikėjo nufotografuoti, nes buvo paskelbtas geriausios nuotraukos  urėdijoje konkursas. Mokiniai dalyvavo didžiajame žygyje apie Notigalės ežerą, apėjo Vištakojį, Dvikelnį, ir dar vieną pelkės ežerėlį, maudėsi jų šiltame vandenyje. Prieš tai išmėgino pelkės klampumą, kartais susmigdami net iki pažastų. Gerai, kad visus saugojo patyręs vedlys  -  Kupiškio urėdijos miškotvarkos inžinierius V. Stapulionis.

 Sukorę apie 5 kilometrus pelke, žygeiviai pavakare sugrįžo į stovyklavietę. Joje visų laukė ant laužo virta košė ir kakava. Po trumpo atokvėpio mokiniai dalyvavo sportinėse rungtyse, mokėsi pasigaminti neštuvus, surasti ir atpažinti vaistinguosius augalus, suteikti pirmąją pagalbą įkandus gyvatei ar gavus saulės smūgį.

  Jau vėlai vakare suliepsnojo didelis stovyklos laužas, kuris tapo ne tik šviesos, šilumos šaltiniu, bet ir vienintele priemone apsiginti nuo įkyriųjų muselių. Stovyklautojai gaminosi iešmus, žarijose kepė dešreles ir lašinukais įdarytas bulves.  O naktį užėjęs lietus patikrino, ar  palapinės buvo pastatytos kokybiškai.

  Kitos dienos rytas prasidėjo pusryčiais ir pasiruošimu kitam žygiui. Šį kartą buvo pasirinktas maršrutas, vedęs prie Lėvens ištakų. Grįžus dar teko spręsti kryžiažodžius tema „Ežys“.

 Po pietų buvo apibendrinta dviejų dienų stovyklos veikla, išsakyti pastebėjimai, nuleista JMB sambūrio vėliava. Kitąmet  pažadėjome  susirinkti vėl.

Notygalė-2016

 

Iki vasaros atostogų liko:

Please update your Flash Player to view content.

Pamokų laikas

1  8.00 - 8.45
2  8.55 - 9.40
3  9.50 - 10.35
 1 ilgoji pertrauka
4  11.05 - 11.50
 2 ilgoji pertrauka
5  12.10 - 12.55
6  13.05 - 13.50
7  14.00 - 14.45

 

SPM

Dienos citata

"Bankas yra tokia institucija, kuri duoda skėtį, kai šviečia saulė, ir jį atima, kai lyja lietus."
Markas Tvenas

Šiandien

Socialinio saugumo diena
Šampano diena
Garstyčių diena

   Rgpj

Vardadieniai:

Gerimantas, Milgedė, Dominykas

Saulė     sun

teka 05:34, leidžiasi 21:15

dienos ilgumas 15.41

  moon  Pilnatis


Kryptis Lietuva

ED

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Lankytojai

Dabar svetainėje 152 svečių ir narių nėra

Jūs naudojate:

IP adresas: 3.228.220.31

Operacinė sistema: Search Bot
Naršyklė: unknown unknow

Lankytojų statistika

304656
ŠiandienŠiandien72
VakarVakar1894
Šią savaitęŠią savaitę1966
Šį mėnesįŠį mėnesį5855
Prisijungę:
-

Prisijunkmoodle